Program: akce

Beseda o loveckých chatách

21. 4. – 21. 4. 2016 (od: 17:00)
Muzeum v Šumperku (Rytířský sál)

Beseda o loveckých chatách formou volného vyprávění (derniéra) proběhne 21. dubna 2016 v 17 hodin v šumperském muzeu.


Zámek Úsov v moci čarodějnice Bludimíry

30. 4. – 30. 4. 2016 (od: 9:00 do: 18:00)
Lovecko-lesnické muzeum v Úsově

Konec dubna bude na Úsově opět patřit čarodějnicím. Bludimíra si i letos na jeden den kouzly přivlastní nejen všechny expozice lovecko-lesnického muzea, ale i nádvoří úsovského zámku. V sobotu 30. dubna tak návštěvníky čekají prohlídky plné čar a kouzel i zábavné odpoledne s čarodějnickou tematikou. Volba Miss čarodějnice rozhodne, která ze zúčastněných čarodějnic je v celé zemi nejkrásnější. Pro malé i větší návštěvníky je připravena spousta soutěží i občerstvení. Bludimíra odmění všechny návštěvníky, kteří na její odpolední slet čarodějnic přijdou v maskách.
Vstupné – prohlídky expozice: plné 90 Kč, snížené 45 Kč.
Vstupné – akce na nádvoří: jednotné vstupné 50 Kč (vstupenka do zámku platí i na nádvoří).
Prohlídky s čarodějnicí Bludimírou budou probíhat 30. dubna 2016 od 9.00 do 14.00 hodin, zábavné odpoledne s čarodějnickou tematikou pak od 15.30 do 18.00 hodin.
Zjistit více


Šumperský hafan 2016

29. 5. – 29. 5. 2016
Muzeum v Šumperku

Zveme všechny pejskaře do Pavlínina dvora a moc se na všechny těšíme. Už teď můžeme slíbit ceny pro juniorhandling od Nadace ČEZ a také ceny pro "dospělácké" souteže od Scaron Production (vstupenky na Losinské kulturní léto) a spoustu dalších cen a překvapení. A samozřejmě i poháry pro vítěze všech tříd a tradiční dort. A také představení agility od Miacis Šumperk.Nezapomeňte se přihlásit nebo jen tak přijít na čumendu. Pokud vlastníte nějaké zajímavé a méně obvyklé plemeno, budeme rádi, když je všem představíte v naší prezentaci deseti tříd FCI. Těšíme se moc i na majitele adoptovaných pejsků a jsme zvědaví na jejich příběhy. Přihlášky do soutěže i na představení plemen můžete posílat už teď. A příběhy Vašich adoptovaných pejsků samozřejmě taky. Tak nezapomeňte, 29. května se uvidíme na Pavlínině dvoře.
Zjistit více