Výstavy – Muzeum v Šumperku

Muzejíčko

5. 2. – 31. 12. 2016
Muzeum v Šumperku

Přemýšlíte, jak příjemně trávit čas se svými ratolestmi, užít si zábavu, a ještě se něco naučit? Pak se můžete těšit na náš nový projekt - Muzejíčko.
Zjistit více


Výstava patchworku

25. 2. – 8. 5. 2016
Muzeum v Šumperku (Výstavní síň)

II. ročník výstavy opět nabídne ruční výrobky patchworkářek ze Šumperska, Mohelnicka, Jesenicka, Českotřebovicka, ale i odjinud. Krom textilních výrobků mohou návštěvníci obdivovat i temperové obrazy Aničky Navrátilové. V rámci doprovodného programu bude v průběhu výstavy probíhat 6 kurzů patchworku a bude představena nová kniha Jany Harmachové o patchworku. Děti si budou moci vyzkoušet svou zručnost na dílnách (předškoláci, první stupeň, druhý stupeň středoškoláci), které budou probíhat na objednávku. Bližší informace k doprovodnému programu budou k dispozici na recepci muzea nebo na webových stránkách www.muzeum-sumperk.cz.

Zjistit více


Svět kostiček - LEGO

27. 2. – 15. 5. 2016
Muzeum v Šumperku (Muzejíčko)

Výstavu pro naše muzeum připravil sběratel Ing. arch. Petr Šimr, který svou rozsáhlou sbírku prezentoval již na několika místech naší republiky. Velkým lákadlem jistě bude filmová tvorba z kostiček, která představí např. témata The Simpsons, Harry Potter nebo Ghostbusters. Děti mohou zapojit svou fantazii při skládání kostek Duplo, Classic - Basic, a dokonce i Baby Primo, v hracím koutku.
Zjistit více


Lovecké chaty Jeseníků

3. 3. – 24. 4. 2016
Muzeum v Šumperku (Rytířský sál)

Výstava nabízí výběr fotografií loveckých chat Hrubého a Nízkého Jeseníku, Rychlebských hor, Králického Sněžníku, Hanušovické a Zlatohorské vrchoviny, jak je zachytila svým fotoaparátem Zdeňka Jordanová. Nebude chybět zákoutí lovecké chaty vybavené ze sbírek VM v Šumperku.
Vernisáž se uskuteční 3. března v 17 hodin. Hostem vernisáže bude Ota Bouzek z Karlovy Studánky, autor knih o přírodě, zvěři, myslivosti, lovech i horalech.
Zjistit více


Svetom, moje, svetom

10. 3. – 5. 6. 2016
Muzeum v Šumperku (Hollarova galerie)

Výstava ze sbírek Slovenského národného múzea v Martine podává stručný přehled o historii slovenského drátenictví, přes rozšíření a rozkvět na konci 19. století až po jeho postupný zánik. Prostřednictvím textů, obrazové dokumentace a originálních exponátů představuje kraj dráteníků jejich život, práci, cesty, ale i rozmanitý sortiment výrobků, který se měnil a vyvíjel podle vkusu a požadavků zákazníků. Výstava bude doplněna i o výrobky, které se po slovenských drátenících zachovaly ve sbírkách našeho muzea.
Výstava bude zahájena vernisáží v 17 hodin

Zjistit více


Malby, vosková batika, fotografie

31. 3. – 1. 5. 2016
Muzeum v Šumperku (Galerie mladých)

Výstava děl členů výtvarné skupiny NASLISE, která vznikla v roce 2014 při jednom z mnoha setkání v příjemném prostředí Galerie Kafe v Rovensku.
Vernisáž výstavy se uskuteční 31. března v 17 hodin.
Zjistit více


Beseda o loveckých chatách

21. 4. – 21. 4. 2016 (od: 17:00)
Muzeum v Šumperku (Rytířský sál)

Beseda o loveckých chatách formou volného vyprávění (derniéra) proběhne 21. dubna 2016 v 17 hodin v šumperském muzeu.


Šumperský hafan 2016

29. 5. – 29. 5. 2016
Muzeum v Šumperku

Zveme všechny pejskaře do Pavlínina dvora a moc se na všechny těšíme. Už teď můžeme slíbit ceny pro juniorhandling od Nadace ČEZ a také ceny pro "dospělácké" souteže od Scaron Production (vstupenky na Losinské kulturní léto) a spoustu dalších cen a překvapení. A samozřejmě i poháry pro vítěze všech tříd a tradiční dort. A také představení agility od Miacis Šumperk.Nezapomeňte se přihlásit nebo jen tak přijít na čumendu. Pokud vlastníte nějaké zajímavé a méně obvyklé plemeno, budeme rádi, když je všem představíte v naší prezentaci deseti tříd FCI. Těšíme se moc i na majitele adoptovaných pejsků a jsme zvědaví na jejich příběhy. Přihlášky do soutěže i na představení plemen můžete posílat už teď. A příběhy Vašich adoptovaných pejsků samozřejmě taky. Tak nezapomeňte, 29. května se uvidíme na Pavlínině dvoře.
Zjistit více